BIOSTIMULAČNÍ LASER


Stejně jako rostliny používají chlorofyl k přeměně slunečního záření na energii, mohou vysoce intenzivní světelné diody (LED) využívající specifické a ověřené vlnové délky světla vyvolat přirozený biostimulační účinek v lidské tkáni. Terapie červeným světlem je terapeutická technika, která využívá červené světlo nízké vlnové délky k léčbě kožních problémů nebo k eliminaci vrásek a jizev. Existuje mnoho různých typů terapie červeným světlem a může být použita i k léčbě závažnějších onemocnění, jako je lupénka a pomalu se hojící rány.erapie červeným světlem využívá LED (světelné diody), které produkují světlo o vlnových délkách které podporují buněčný růst a jsou vhodné k léčbě řady onemocnění pokožky. Například červené světlo (RED) o vlnových délkách 620-700 nm a je účinné při léčbě známek stárnutí jako jsou vrásky, zvyšuje celkovou pružnost pokožky, urychluje hojení, pomáhá s hojením jizev a strií. Blízké infračervené světlo (NIR) o vlnové délce 700-1000 nm pak pomáhá při regeneraci svalů, šlach a také důležité pro zdraví našich mitochondrií - buněčných elektráren.
LED diody generují méně tepla než standardní žárovky. Díky nižší teplotě lze zařízení LED pro světelnou terapii pohodlně a pravidelně používat v blízkosti naší pokožky. Diody s červeným světlem produkují viditelné světlo, NIR diody potom infračervené vlnové délky, které jsou pouhým okem neviditelné.
Červené světlo působí jako podpora biochemických procesů v buňkách. To znamená, že dokáže posílit mitochondrie, které slouží jako elektrárny pro buňky. V mitochondriích se vytváří veškerá buněčná energie. Molekula, která energii v buňkách vytváří se nazývá ATP (adenosintrifosfát). Zvyšováním funkce mitochondrií pomocí této terapie může buňka vytvářet více ATP. Díky větší energii mohou buňky fungovat efektivněji a mohou mít lepší schopnost regenerace.
zdroj: brainmarket.cz

Terapie modrým LED světlem se zaměřuje na mazové žlázy. Ty jsou nezbytné k namazání pokožky a vlasů, mohou se ale stát hyperaktivní a vést k mastné kůži a akné.
Modrá LED světelná terapie dokáže zacílit na tyto olejové žlázy a učinit je méně aktivní. Modré světlo pod kůží také zabíjí bakterie způsobující akné, což může pomoci při léčbě závažných akné, včetně cyst a uzlíků.

ZELENÉ SVĚTLO dokáže vyvážit poměr pigmentu v pokožce, pomáhá na bledou a zašedlou pleť. Redukuje drobné vrásky a vyživuje pokožku. Je vhodné i na pleť s ucpanými póry nebo zanícenými pupínky.